darmowy hosting obrazków
Kategorie: Wszystkie | Ogólne | działkowe | moje robótki
RSS
wtorek, 30 września 2008
moje zajecia

Witam serdecznie dwa dni nie pisalam. No cóż czasem mam sporo innych zajęć też. W sobotę mąż był na działce, przywiózł trochę wykopanych jarzyn. Trzeba to zagospodarować. Muszę się pochwalić ,żę tę zaległą robótkę wuhaftowałam w całości, wyprałam i przygotowałam do dalszych czynności. Znowu odłożona ale tylko do czasu zrobienia pewnych zakupow.

W niedzielę zaczęłam haft czegoś nowego. Dostałam i wzór i włóczkę w prezencie i teraz sobie dłubię. A że oczy już nie te to idzie wolno i żmudnie. Poza tym szykują się też zmiany w mieszkaniu czyli przemeblowanie jednego pokoju. Chciałabym to skończyć,męczy mnie ta sytuacja, gdy coś jest zaczęte i nie zakończone ale siła wyższa.Muszę poczekać na zabranie starej antycznej szafy. Jest piękna ,lecz nie do pomieszczeń w bloku. Nie wyrzucam jej o co to to nie, idzie w lepsze godniejsze ręce. Trochę też mam do wykonania rękodzieła chałupniczego, Mam dwie córki, ta młodsza to "groźny" :-)))))) szef, i muszę być punktualna. Pozdrawiam na dziś.

 

20:19, babcia.65 , Ogólne
Link Komentarze (1) »
piątek, 26 września 2008
Powitanie

Witam serdecznie! Jestem babcia.65. Jak widać dużo mnie, i dzięki temu wnuki a szczególnie mała wnusia mają się gdzie przytulić. Lato już poza nami, zbliżają się dni smętne, szare ,bure i ponure i jakoś chcę ten czas zapełnić aby szybciej czas zleciał do następnej wiosny. Boję się zimy i od pewnego czasu, powiem szczerze, że jej nie cierpię. Te stosy ciepłej odzieży, te buty, ktore dla mnie ważą tonę. I ślizgawica na ulicach najczęściej nie posypywanych dla naturalnej szaty zimowej. Noszę już na sobie ciężar lat, ciężar kilogramów i ciężar choroby, która mnie czyni niesprawną więc zimy mam dość.

Będę więc kończyć poodkładane robótki, przy których wena twórcza mnie kiedyś tam opuściła, planować nasadzenia działki na przyszły sezon, tak aby było ładnie, miło a niezbyt pracowicie, bo już klękać nie mogę. Na balkonie też przydałoby się coś z wiosną zmienić aby cieszył oczy a latem stał się letnim pokojem. Oprócz obowiązków codziennych, przyrzekłam sobie zrobić porzadek w zdjęciach letnich , zwłaszcza w tych działkowych ,troszkę się nimi pobawić, zrobić może troszkę kolaży? A może wybiorę któreś i na jego podstawie opracuję wzór haftu krzyżykowego?

Pozostają też książki, które ogromnie lubię czytać .Niestety jestem wybrednym czytelnikiem. Irytuje mnie w niektórych nadmiar swobodnej i dość prostackiej erotyki. Jeśli chcę przyprawić potrawę to dodaję szczyptę przypraw a nie całe łyżki to samo jest z treścią książek. Jeśli jest szczypta subtelnej erotyki to dobrze się to czyta ale gdy nadmiar i wulgarność języka jeszcze ,to dla mnie jest to niesmaczne po prostu. Prawda, jestem babcią czyli osobą starej daty ot co.

W chwili obecnej udało mi się powrócić do dwóch zaległych robótek. Jedną już skończyłam, druga jest na ukończeniu haftu a potem jeszcze trzeba toto uszyć. W póżniejszym czasie wkleję zdjęcie.

17:50, babcia.65 , Ogólne
Link Komentarze (8) »